Vitajte na našom e-shope Baseko

Deliče prietoku

Delič prietoku je hydraulické zariadenie, ktoré rozdeľuje prietok na dve rovnaké časti alebo viac rovnakých častí. Toto umožňuje jedinému čerpadlu súčasne napájať viac ako jeden okruh. Ďalšou dôležitou funkciou je zabezpečovanie súladu rýchlosti pohybu vysúvania/zasúvania  alebo rotácie viacerých hydraulických spotrebičov riadených jedným rozvádzačom, hlavne v prípade, že nie sú rovnako zaťažené (napr. zdvíhajú každý inú záťaž resp. otáčajú sa pod rôznou záťažou).

Na základe konštrukcie rozdeľujeme deliče prietoku na:

  • zubové deliče, konštrukčne zhodné so zubovými čerpadlami. Zabezpečujú rozdelenie hlavnej vetvy na max. 20 okruhou vo vybraných pomeroch geometrických objemov. Majú vysokú presnosť a sú vhodné pre všetky druhy hydraulických systémov kde je potreba zaistiť súlad pohybu viacerých spotrebičov (napr. rovnomerný pohyb hydraulických valcov).
  • šupátkové deliče s pomerom delenia 50:50. Konštrukčne jednoduchšie, cenovo výhodné riešenie, vhodné na rozdelenie prietoku hlavnej vetvy na 2 rovnaké okruhy. Poskytujú dostatočnú presnosť pre väčšinu aplikácií.
  • prioritné škrtiace ventily s nastaviteľným pomerom rozdelenia hlavného prietoku na 2 vetvy v ľubovoľnom pomere. Prioritná vetva hlavného prietoku sa naství pomocou škrtiaceho ventilu a sekundárna vetva ktorú tvorí zvyšný nevyužitý prietok oleja sa dá využiť na sekundárnu tlakovú vetvu, alebo je ju možné zviesť do nádrže ako odpadnú vetvu T.
Baseko, spol. s r. o.

Lieskovec 830/107 (Areál ZTS)
01841, Dubnica nad Váhom
Slovensko

Získať polohu lokality

© 2020-2024 Baseko. Všetky práva vyhradené. | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga